Boltanker FAZ II PLUS HBS - el-forsinket - Nominell bordiameter 12 til 16 mm - Ankerlengde 205 til 328 mm - Forpakning 10 til 20 stk. - Pris per forpakning

Bruksområde
  • Boltanker FAZ II Plus er godkjent for bruk i både rissete og ikke-rissete betong C20/25 til C50/60. Det er også egnet for betong C12/15, betong C80/95, kalksandstein (dokumentasjon foreligger) samt stålfiberbetong (aBG foreligger).
  • FAZ II Plus er allsidig og kan brukes til de høyeste krav med høy tverrlastkapasitet. Det er ideelt for for eksempel ankerplater med avlange hull, bjelkeforankringer, fasadeunderkonstruksjoner med avlange hull, trekonstruksjoner samt strekkanker.
  • Boltankeret er egnet for både forhånds- og gjennomstikksmontering.
Beskrivelse
  • Boltankerne FAZ II Plus HBS med den ekstra store medfølgende skiven i henhold til trekonstruksjonsstandarden DIN 1052 sørger for en enda bedre kraftoverføring ved montering av f.eks. sviller og bjelker.
  • FAZ II Plus er enda enklere og raskere å montere da rengjøring av borehull ikke er nødvendig. Gjennom den velprøvde ekspansjonsklemmen, som overfører lastene trygt inn i betongen, oppnås en umiddelbart belastbar, høy bæreevne selv ved dynamiske applikasjoner.
  • Med den nye ETA-vurderingen økes tverrlastkapasiteten betraktelig, noe som betyr at færre festepunkter og ankere er nødvendig. ETA-vurderingen sikrer, sammen med ytterligere testrapporter (RWS, ZTV, ETK), høy belastning i tilfelle brann.
  • FAZ II Plus (diameter M10 til M24) muliggjør opptak av høye seismiske laster i ytelseskategori C1 og C2 med eller uten bruk av fyllskive FFD ved installasjon.
  • FAZ II Plus varer i et helt århundre og er derfor perfekt egnet for store, langvarige byggeprosjekter (M10-M16). En ekstern uavhengig vurdering bekrefter en brukstid for forankringene på opptil 120 år.
  • FAZ II Plus muliggjør millimeterpresis tilpasning til lastene takket være variable forankringsdybder.
Teknisk informasjon
  • Materiale - Stål, el-forsinket
  • Godkjenninger - ETA-19/0520, ETA-20/0897, DoP nr. 0313
  • Nominell bordiameter - 12 til 16 mm
  • Min. borehulldybde ved gjennomstikksmontering - 190 til 310 mm
  • Ankerlengde - 205 til 328 mm
  • Maks. nyttelengde hef,stand./hef,min. - 100/120 til 200/220 mm
  • Gjenger - M12 x 151 mm til M16 x 189 mm
  • Nøkkelvidde - 19 til 24 mm
  • Seismisk godkjenning - C1 og C2 for alle størrelser
  • Forpakning - 10 til 20 stk.
  • Pris per forpakning
Gjennomføring (4)
avgrensning utvalg
Nominell bordiameter
min. borehulldybde
Ankerlengde
Nyttelengde
Gjenger
SW
VE
Anzeigen als liste Bord
Artikkelnummer: 928800564683
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. borehulldybde190 mm
Ankerlengde205 mm
Nyttelengde100/120 mm
GjengerM12 x 151 mm
SW19 mm
VE20 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.144,47
(NOK 57,22 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 104,47
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564684
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. borehulldybde210 mm
Ankerlengde225 mm
Nyttelengde120/140 mm
GjengerM12 x 171 mm
SW19 mm
VE20 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.253,98
(NOK 62,70 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 113,98
Leveringstid 7-10 virkedager
Artikkelnummer: 928800564685
Utføring
Nominell bordiameter16 mm
min. borehulldybde270 mm
Ankerlengde278 mm
Nyttelengde160/180 mm
GjengerM16 x 189 mm
SW24 mm
VE10 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.232,63
(NOK 123,26 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 112,63
Leveringstid 7-10 virkedager
Artikkelnummer: 928800564686
Utføring
Nominell bordiameter16 mm
min. borehulldybde310 mm
Ankerlengde328 mm
Nyttelengde200/220 mm
GjengerM16 x 189 mm
SW24 mm
VE10 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.396,94
(NOK 139,69 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 126,94
Leveringstid 7-10 virkedager
Vurderinger


Du har ikke angitt en vurdering
søkeord: Boltanker, Bolt-anker, FAZ II Plus HBS, Boltanker FAZ II Plus HBS, Fischer boltanker, Fischer FAZ II Plus HBS, Boltanker el-forsinket, Anker el-forsinket, Anker FAZ II Plus HBS, Fischer anker, Fischer FAZ, Boltanker FAZ, Anker FAZ, FAZ el-f, FAZ II Plus HBS el-f, Boltanker el-f, Boltanker M12, Boltanker M16, Boltanker trekonstruksjon, Boltanker betong, Boltanker kalksandstein, Boltanker rissete betong, Boltanker i rissete betong, Boltanker gjennomstikksmontering, Boltanker forhåndsmontering, Boltanker ankerplater, Boltanker strekkanker, Boltanker bjelkeforankring, Boltanker trekonstruksjon, Boltanker trekonstruksjonsstandard DIN 1052, DIN 1052, Trekonstruksjonsstandard DIN 1052