Ekspansjonsbolt FAZ II PLUS GS - elforsinket - med stor skive - Nominell bordiameter 8 til 16 mm - Ankerlengde 75 til 323 mm - Forpakning 10 til 50 stk. - Pris per forpakning

Bruksområde
  • Ekspansjonsbolten FAZ II Plus GS er godkjent for bruk i både risset og ikke-risset betong C20/25 til C50/60. Den er også egnet for betong C12/15, betong C80/95, kalksandstein samt stålfiberbetong (dokumentasjon foreligger for hvert tilfelle).
  • FAZ II Plus med stor skive er allsidig og egnet for de høyeste krav. Den er ideell for eksempelvis innfesting av stålkomponenter med avlange hull. Den brukes også til ankerplater, fasadeunderkonstruksjoner med avlange hull, trekonstruksjoner, strekkstag og bjelkeforankringer.
  • Ekspansjonsbolten er egnet for både forhåndsmontering og gjennomstikksmontering.
Beskrivelse
  • Ekspansjonsbolten FAZ II Plus GS kan monteres enda enklere og raskere da rengjøring av borehull ikke er nødvendig. Den velprøvde ekspansjonsklipsen, som overfører lastene sikkert til betongen, muliggjør en umiddelbart belastbar og høy bæreevne, selv ved dynamiske applikasjoner.
  • Takket være den forhåndsmonterte store skiven er FAZ II Plus GS egnet for innfesting av stålkomponenter med avlange hull, noe som gir bedre justeringsmuligheter og reduserer monteringstiden.
  • Med den nye ETA-vurderingen er tverrbæreevnen vesentlig økt, noe som betyr at færre festepunkter og ankere er nødvendig. Den nye ETA-godkjenningen bekrefter også bruk av FAZ II Plus M16 til M24 for dynamisk belastning. I tillegg sikrer ETA-vurderingen, sammen med ytterligere testrapporter (RWS, ZTV, ETK), høy belastningsevne ved brann.
  • FAZ II Plus har en levetid på over hundre år og er derfor perfekt for store, langvarige byggeprosjekter (M10-M16). En uavhengig ekstern rapport bekrefter en brukstid for forankringene på opptil 120 år.
  • Takket være variable forankringsdybder muliggjør FAZ II Plus en millimeterpresis tilpasning til lastene.
Teknisk informasjon
  • Materiale - Stål, elforsinket
  • Godkjenninger - ETA-19/0520, ETA-20/0897, DoP nr. 0313
  • Nominell bordiameter - 8 til 16 mm
  • Min. boredybde ved gjennomstikksmontering - 65 til 310 mm
  • Ankerlengde - 75 til 323 mm
  • Maks. nyttelengde hef,stand./hef,min. - 10/20 til 200/220 mm
  • Gjenger - M8 x 38 mm til M16 x 189 mm
  • Nøkkelvidde - 13 til 24 mm
  • Seismisk godkjenning - C1 fra M8, C2 fra M10
  • Forpakning - 10 til 50 stk.
  • Pris per forpakning
Gjennomføring (19)
avgrensning utvalg
Nominell bordiameter
min. boredybde
Ankerlengde
Nyttelengde
Gjenger
SW
VE
Anzeigen als liste Bord
Artikkelnummer: 928800564644
Utføring
Nominell bordiameter8 mm
min. boredybde65 mm
Ankerlengde75 mm
Nyttelengde10/20 mm
GjengerM8 x 38 mm
SW13 mm
VE50 stk.
Produktsikkerhet
NOK 672,32
(NOK 13,45 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 61,32
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564645
Utføring
Nominell bordiameter8 mm
min. boredybde85 mm
Ankerlengde95 mm
Nyttelengde30/40 mm
GjengerM8 x 58 mm
SW13 mm
VE50 stk.
Produktsikkerhet
NOK 816,40
(NOK 16,33 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 74,40
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564646
Utføring
Nominell bordiameter10 mm
min. boredybde85 mm
Ankerlengde95 mm
Nyttelengde10/30 mm
GjengerM10 x 53 mm
SW17 mm
VE50 stk.
Produktsikkerhet
NOK 883,57
(NOK 17,67 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 80,57
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564647
Utføring
Nominell bordiameter10 mm
min. boredybde105 mm
Ankerlengde115 mm
Nyttelengde30/50 mm
GjengerM10 x 73 mm
SW17 mm
VE25 stk.
Produktsikkerhet
NOK 517,18
(NOK 20,69 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 47,18
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564648
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. boredybde100 mm
Ankerlengde110 mm
Nyttelengde10/30 mm
GjengerM12 x 61 mm
SW19 mm
VE20 stk.
Produktsikkerhet
NOK 525,93
(NOK 26,30 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 47,93
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564649
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. boredybde110 mm
Ankerlengde120 mm
Nyttelengde20/40 mm
GjengerM12 x 71 mm
SW19 mm
VE20 stk.
Produktsikkerhet
NOK 563,34
(NOK 28,17 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 51,34
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564650
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. boredybde120 mm
Ankerlengde130 mm
Nyttelengde30/50 mm
GjengerM12 x 81 mm
SW19 mm
VE20 stk.
Produktsikkerhet
NOK 605,18
(NOK 30,26 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 55,18
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564651
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. boredybde140 mm
Ankerlengde150 mm
Nyttelengde50/70 mm
GjengerM12 x 101 mm
SW19 mm
VE20 stk.
Produktsikkerhet
NOK 712,94
(NOK 35,65 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 64,94
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564652
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. boredybde170 mm
Ankerlengde180 mm
Nyttelengde80/100 mm
GjengerM12 x 131 mm
SW19 mm
VE20 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.049,64
(NOK 52,48 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 95,64
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564654
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. boredybde190 mm
Ankerlengde200 mm
Nyttelengde100/120 mm
GjengerM12 x 151 mm
SW19 mm
VE20 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.144,47
(NOK 57,22 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 104,47
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564655
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. boredybde210 mm
Ankerlengde220 mm
Nyttelengde120/140 mm
GjengerM12 x 171 mm
SW19 mm
VE20 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.253,98
(NOK 62,70 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 113,98
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564657
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. boredybde230 mm
Ankerlengde240 mm
Nyttelengde140/160 mm
GjengerM12 x 186 mm
SW19 mm
VE20 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.397,75
(NOK 69,89 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 127,75
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564658
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. boredybde250 mm
Ankerlengde260 mm
Nyttelengde160/180 mm
GjengerM12 x 186 mm
SW19 mm
VE20 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.452,26
(NOK 72,61 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 132,26
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564659
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. boredybde270 mm
Ankerlengde280 mm
Nyttelengde180/200 mm
GjengerM12 x 186 mm
SW19 mm
VE20 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.650,38
(NOK 82,52 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 150,38
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564660
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. boredybde290 mm
Ankerlengde300 mm
Nyttelengde200/220 mm
GjengerM12 x 186 mm
SW19 mm
VE20 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.760,92
(NOK 88,05 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 160,92
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564661
Utføring
Nominell bordiameter16 mm
min. boredybde270 mm
Ankerlengde283 mm
Nyttelengde160/180 mm
GjengerM16 x 189 mm
SW24 mm
VE10 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.232,63
(NOK 123,26 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 112,63
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564662
Utføring
Nominell bordiameter16 mm
min. boredybde310 mm
Ankerlengde323 mm
Nyttelengde200/220 mm
GjengerM16 x 189 mm
SW24 mm
VE10 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.396,94
(NOK 139,69 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 126,94
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564681
Utføring
Nominell bordiameter10 mm
min. boredybde65 mm
Ankerlengde75 mm
Nyttelengde
GjengerM10 x 33 mm
SW17 mm
VE50 stk.
Produktsikkerhet
NOK 795,50
(NOK 15,91 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 72,50
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564682
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. boredybde80 mm
Ankerlengde90 mm
Nyttelengde
GjengerM12 x 41 mm
SW19 mm
VE20 stk.
Produktsikkerhet
NOK 473,15
(NOK 23,66 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 43,15
Leveringstid 7-10 virkedager
Vurderinger


Du har ikke angitt en vurdering
søkeord: Ekspansjonsbolt, Ekspansjonsbolt, FAZ II Plus, Ekspansjonsbolt FAZ II Plus, Ekspansjonsbolt, FAZ II Plus GS, Ekspansjonsbolt FAZ II Plus GS, Fischer ekspansjonsbolt, Fischer FAZ II Plus, Fischer FAZ II Plus GS, Ekspansjonsbolt elforsinket, Anker elforsinket, Anker FAZ II Plus, Anker FAZ II Plus GS, Fischer anker, Fischer FAZ, Ekspansjonsbolt FAZ, Anker FAZ, FAZ elz, FAZ II Plus elz, FAZ II Plus GS, FAZ II Plus GS elz, Ekspansjonsbolt elz, Ekspansjonsbolt M8, Ekspansjonsbolt M10, Ekspansjonsbolt M12, Ekspansjonsbolt M16, Ekspansjonsbolt trekonstruksjon, Ekspansjonsbolt betong, Ekspansjonsbolt kalksandstein, Ekspansjonsbolt risset betong, Ekspansjonsbolt risset betong, Ekspansjonsbolt gjennomstikksmontering, Ekspansjonsbolt forhåndsmontering, Ekspansjonsbolt fasade, Ekspansjonsbolt avlangt hull, Ekspansjonsbolt med stor skive, Ekspansjonsbolt stor skive