Kappeskive - PFERD SG-ELASTIC - for rustfritt stål - for kraftige kappemaskiner - pris per stykk

Bruksområde
  • Kappeskiven er et slipemiddel utviklet for krevende kappeoppgaver og muliggjør varm- og kaldkapping av profiler, rør og helmateriale i rustfritt stål
  • den egner seg spesielt godt til kappeoppgaver som krever høy sidestabilitet og brukes med kraftige stasjonære kappemaskiner
  • også egnet for materialer som ikke kan, eller er vanskelige å sage eller brennskjære
Beskrivelse
  • myk og rett Kappeskive i PFERD-produktserien SG-ELASTIC med to utvendige tekstilinnlegg
  • slipemiddelet korund er produsert uten klor-, svovel- og jernholdige fyllstoffer
  • den har svært lang levetid og høy sidestabilitet
  • takket være den glatte flaten og det rene kuttet ved kaldkapping er etterarbeid ikke nødvendig
  • kappeskiven har en selvslipende effekt, som gjør at kuttkvaliteten forblir jevnt høy gjennom hele skivens levetid
  • støynivået ved varmkapping er med 85 til 95 dBA lavere enn ved varmsaging (105 til 110 dBA)
  • av sikkerhetshensyn må maksimalt tillatt turtall ikke overskrides
Teknisk informasjon
  • Materiale slipemiddel - Korund A
  • egnet for - rustfritt stål
  • Form - rett
  • Hardhetsgrad - L (myk)
  • Kornstørrelse - 30 (i henhold til ISO 8486)
  • Senterhull-Ø - 25,4 mm
  • Mål (D x T/U x H) - 300 x 3 x 25,4 til 400 x 4 x 25,4 mm
  • maks. tillatt turtall - 3800 til 5100 min-¹
  • Maksimal arbeidshastighet - 80 m/s
  • EN-betegnelse - 41 - A - 30 - L - BF - 80 (i henhold til EN 12413)
  • Pakningsstørrelse - 10, 20 stk.
Gjennomføring (3)
avgrensning utvalg
Betegnelse
Mål (D x T x H)
maks. tillatt turtall
EN-betegnelse
VE
Anzeigen als liste Bord
Artikkelnummer: 655266323082
Utføring
Betegnelse80 T 300-3,0 A 30 L SG-CHOP-HD-INOX/25,4
Mål (D x T x H)300 x 3 x 25,4 mm
maks. tillatt turtall5100 min-¹
EN-betegnelse41 - A - 30 - L - BF - 80
VE20 stk.
Produktsikkerhet
NOK 2.250,00
(NOK 112,50 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 655266323582
Utføring
Betegnelse80 T 350-3,0 A 30 L SG-CHOP-HD-INOX/25,4
Mål (D x T x H)350 x 3 x 25,4 mm
maks. tillatt turtall4400 min-¹
EN-betegnelse41 - A - 30 - L - BF - 80
VE10 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.390,00
(NOK 139,00 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 655266324082
Utføring
Betegnelse80 T 400-4,0 A 30 L SG-CHOP-HD-INOX/25,4
Mål (D x T x H)400 x 4 x 25,4 mm
maks. tillatt turtall3800 min-¹
EN-betegnelse41 - A - 30 - L - BF - 80
VE10 stk.
Produktsikkerhet
NOK 2.010,00
(NOK 201,00 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Vurderinger


Du har ikke angitt en vurdering
søkeord: Skive, Skiver, PFERD skive, Kappeskive, Kappeskive, Kappe skive, Kappe skiver, PFERD Kappeskive, stasjonær Kappeskive, stasjonære Kappeskive, stasjonær kappe skive, PFERD stasjonær Kappeskive, PFERD, PFERD SG-ELASTIC, Kappeskive SG-ELASTIC, PFERD SG-ELASTIC Kappeskive, Kappeskive for kappemaskiner, Kappemaskiner, kraftige kappemaskiner, kraftige kappemaskiner, Kappeskive for stasjonær bruk, stasjonær bruk, kappe, varmkappe, kaldkappe, stål, støpejern, valsede emner, smidde emner, kan sages, kan brennskjæres, kappe rustfritt stål