Boltanker FAZ II PLUS elforsinket - elforsinket - Nominell bordiameter 6 til 24 mm - Ankerlengde 60 til 423 mm - Forpakning 5 til 50 stk. - Pris per forpakning

Bruksområde
  • Boltankeret FAZ II Plus er godkjent for bruk i sprukket og ikke-sprukket betong C20/25 til C50/60. Det er også egnet for betong C12/15, betong C80/95, massiv kalksandstein (dokumentasjon foreligger for alle) samt stålfiberbetong (aBG foreligger).
  • FAZ II Plus er allsidig og kan brukes til de høyeste krav med høy tverrbæreevne. Det er ideelt for forankring av for eksempel rekkverk, kabelbroer, konsoller samt ved dynamiske belastninger som løfteplattformer, transportbånd og pumper. Det brukes også til stålkonstruksjoner, tunneler, heiser, stiger, maskiner, trapper, fasader og trekonstruksjoner.
  • Boltankeret er egnet for både forhånds- og gjennomstikksmontering. Takket være den lange gjengestangen er det også optimalt for avstandsmontering.
Beskrivelse
  • Boltankeret FAZ II Plus kan settes enda enklere og raskere i diametere fra M8 til M24 da rengjøring av borehull ikke lenger er nødvendig. Den velprøvde ekspansjonsklemmen, som overfører kreftene trygt inn i betongen, muliggjør umiddelbar belastning og høy bæreevne selv ved dynamiske applikasjoner.
  • Med den nye ETA-godkjenningen er tverrbæreevnen betydelig økt, noe som betyr at færre festepunkter og ankre er nødvendige. Den nye ETA-godkjenningen bekrefter også bruken av FAZ II Plus M16 til M24 for dynamisk belastning. I tillegg sikrer ETA-vurderingen, sammen med andre testrapporter (RWS, ZTV, ETK), høy belastning i tilfelle brann.
  • FAZ II Plus (diameter M10 til M24) tillater opptak av høye seismiske laster i ytelseskategori C1 og C2, med eller uten bruk av fyllskive FFD ved installasjon.
  • Den raske monteringsprosessen for FAZ II Plus gir en effektiv festeløsning for dynamiske applikasjoner med lave lastsykluser (M16-24), med direkte belastningskapasitet på festepunktet.
  • FAZ II Plus varer i et helt århundre og er derfor perfekt egnet for store, langvarige byggeprosjekter (M10-M16). En uavhengig ekstern vurdering bekrefter en brukstid for forankringene på opptil 120 år.
  • FAZ II Plus muliggjør millimeterpresis tilpasning til lastene takket være de variable forankringsdybdene.
Teknisk informasjon
  • Materiale - Stål, elforsinket
  • Godkjenninger - ETA-19/0520, ETA-20/0897, DoP nr. 0313
  • Nominell bordiameter - 6 til 24 mm
  • Min. boredybde ved gjennomstikksmontering - 45 til 410 mm
  • Ankerlengde - 65 til 423 mm
  • Maks. nytte lengde hef,stand./hef,min. - 10/- til 300/320 mm
  • Gjenge - M6 x 25 til M24 x 88 mm
  • Nøkkelvidde - 10 til 36 mm
  • Seismisk godkjenning - C1 fra M8, C2 fra M10
  • Forpakning - 5 til 50 stk.
  • Pris per forpakning
Gjennomføring (40)
avgrensning utvalg
Nominell bordiameter
min. boredybde
Ankerlengde
maks. nytte lengde
Gjenge
SW
VE
Anzeigen als liste Bord
Artikel-nr. Nominell bordiameter min. boredybde Ankerlengde maks. nytte lengde Gjenge SW VE Pris eksl. moms
928800564572 6 mm 60 mm 65 mm M6 x 25 mm Stål, elforsinket 50 stk.
NOK 533,65
(NOK 10,67 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 48,65
Produktsikkerhet
928800564573 6 mm 70 mm 75 mm 20/- mm M6 x 35 mm 10 mm 50 stk.
NOK 635,94
(NOK 12,72 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 57,94
Produktsikkerhet
928800564574 8 mm 65 mm 75 mm 10/20 mm M8 x 38 mm 13 mm 50 stk.
NOK 585,30
(NOK 11,71 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 53,30
Produktsikkerhet
928800564575 8 mm 85 mm 95 mm 30/40 mm M8 x 58 mm 13 mm 50 stk.
NOK 737,20
(NOK 14,74 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 67,20
Produktsikkerhet
928800564576 8 mm 105 mm 115 mm 50/60 mm M8 x 78 mm 13 mm 50 stk.
NOK 905,56
(NOK 18,11 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 82,56
Produktsikkerhet
928800564577 8 mm 155 mm 165 mm 100/110 mm M8 x 128 mm 13 mm 25 stk.
NOK 572,15
(NOK 22,89 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 52,15
Produktsikkerhet
928800564578 8 mm 215 mm 225 mm 160/170 mm M8 x 100 mm 13 mm 20 stk.
NOK 883,50
(NOK 44,17 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 80,50
Produktsikkerhet
928800564579 10 mm 85 mm 95 mm 10/30 mm M10 x 53 mm 17 mm 50 stk.
NOK 703,10
(NOK 14,06 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 64,10
Produktsikkerhet
928800564580 10 mm 95 mm 105 mm 20/40 mm M10 x 63 mm 17 mm 25 stk.
NOK 387,35
(NOK 15,49 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 35,35
Produktsikkerhet
928800564581 10 mm 105 mm 115 mm 30/50 mm M10 x 73 mm 17 mm 25 stk.
NOK 416,99
(NOK 16,68 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 37,99
Produktsikkerhet
928800564582 10 mm 125 mm 135 mm 50/70 mm M10 x 93 mm 17 mm 20 stk.
NOK 413,66
(NOK 20,68 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 37,66
Produktsikkerhet
928800564583 10 mm 155 mm 165 mm 80/100 mm M10 x 123 mm 17 mm 20 stk.
NOK 498,46
(NOK 24,92 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 45,46
Produktsikkerhet
928800564584 10 mm 175 mm 185 mm 100/120 mm M10 x 143 mm 17 mm 20 stk.
NOK 586,50
(NOK 29,32 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 53,50
Produktsikkerhet
928800564585 10 mm 235 mm 245 mm 160/180 mm M10 x 193 mm 17 mm 20 stk.
NOK 803,20
(NOK 40,16 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 73,20
Produktsikkerhet
928800564586 12 mm 100 mm 110 mm 10/30 mm M12 x 61 mm 19 mm 20 stk.
NOK 454,40
(NOK 22,72 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 41,40
Produktsikkerhet
92800564587 12 mm 110 mm 120 mm 20/40 mm M12 x 71 mm 19 mm 20 stk.
NOK 465,38
(NOK 23,27 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 42,38
Produktsikkerhet
928800564588 12 mm 120 mm 130 mm 30/50 mm M12 x 81 mm 19 mm 20 stk.
NOK 494,05
(NOK 24,70 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 45,05
Produktsikkerhet
928800564589 12 mm 140 mm 150 mm 50/70 mm M12 x 101 mm 19 mm 20 stk.
NOK 643,63
(NOK 32,18 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 58,63
Produktsikkerhet
928800564590 12 mm 170 mm 180 mm 80/100 mm M12 x 131 mm 19 mm 20 stk.
NOK 863,77
(NOK 43,19 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 78,77
Produktsikkerhet
928800564591 12 mm 190 mm 200 mm 100/120 mm M12 x 151 mm 19 mm 20 stk.
NOK 996,86
(NOK 49,84 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 90,86
Produktsikkerhet
928800564592 12 mm 250 mm 260 mm 160/180 mm M12 x 186 mm 19 mm 10 stk.
NOK 600,77
(NOK 60,08 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 54,77
Produktsikkerhet
928800564593 12 mm 290 mm 300 mm 200/220 mm M12 x 186 mm 19 mm 10 stk.
NOK 745,99
(NOK 74,60 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 67,99
Produktsikkerhet
928800564594 16 mm 115 mm 128 mm 5/25 mm M16 x 64 mm 24 mm 10 stk.
NOK 448,90
(NOK 44,89 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 40,90
Produktsikkerhet
928800564595 16 mm 135 mm 148 mm 25/45 mm M16 x 84 mm 24 mm 10 stk.
NOK 530,29
(NOK 53,03 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 48,29
Produktsikkerhet
928800564596 16 mm 160 mm 173 mm 50/70 mm M16 x 109 mm 24 mm 10 stk.
NOK 654,69
(NOK 65,47 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 59,69
Produktsikkerhet
928800564597 16 mm 210 mm 223 mm 100/120 mm M16 x 159 mm 24 mm 10 stk.
NOK 889,02
(NOK 88,90 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 81,02
Produktsikkerhet
928800564598 16 mm 270 mm 283 mm 160/180 mm M16 x 189 mm 24 mm 10 stk.
NOK 1.176,97
(NOK 117,70 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 106,97
Produktsikkerhet
928800564599 16 mm 310 mm 323 mm 200/220 mm M16 x 189 mm 24 mm 10 stk.
NOK 1.331,56
(NOK 133,16 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 121,56
Produktsikkerhet
928800564600 16 mm 360 mm 373 mm 250/270 mm M16 x 100 mm 24 mm 10 stk.
NOK 1.441,11
(NOK 144,11 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 131,11
Produktsikkerhet
928800564601 16 mm 410 mm 423 mm 300/320 mm M16 x 100 mm 24 mm 10 stk.
NOK 1.639,86
(NOK 163,99 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 149,86
Produktsikkerhet
928800564602 20 mm 155 mm 172 mm 30/- mm M20 x 54 mm 30 mm 5 stk.
NOK 568,84
(NOK 113,77 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 51,84
Produktsikkerhet
928800564603 20 mm 185 mm 202 mm 60/- mm M20 x 84 mm 30 mm 5 stk.
NOK 732,84
(NOK 146,57 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 66,84
Produktsikkerhet
928800564604 20 mm 285 mm 302 mm 160/- mm M20 x 100 mm 30 mm 5 stk.
NOK 1.111,14
(NOK 222,23 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 101,14
Produktsikkerhet
928800564605 24 mm 185 mm 205 mm 30/- mm M24 x 58 mm 36 mm 5 stk.
NOK 1.331,39
(NOK 266,28 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 121,39
Produktsikkerhet
928800564606 24 mm 215 mm 235 mm 60/- mm M24 x 88 mm 36 mm 5 stk.
NOK 1.495,91
(NOK 299,18 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 135,91
Produktsikkerhet
928800564671 8 mm 45 mm 60 mm M8 x 23 mm 13 mm 50 stk.
NOK 544,68
(NOK 10,89 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 49,68
Produktsikkerhet
928800564672 10 mm 65 mm 75 mm M10 x 33 mm 17 mm 50 stk.
NOK 632,70
(NOK 12,65 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 57,70
Produktsikkerhet
928800564673 10 mm 75 mm 85 mm M10 x 43 mm 17 mm 25 stk.
NOK 348,78
(NOK 13,95 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 31,78
Produktsikkerhet
928800564674 12 mm 80 mm 90 mm M12 x 41 mm 19 mm 20 stk.
NOK 408,22
(NOK 20,41 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 37,22
Produktsikkerhet
928800564675 12 mm 90 mm 100 mm M12 x 51 mm 19 mm 20 stk.
NOK 418,16
(NOK 20,91 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 38,16
Produktsikkerhet
Vurderinger


Du har ikke angitt en vurdering
søkeord: Boltanker, Bolt-anker, FAZ II Plus, Boltanker FAZ II Plus, Fischer boltanker, Fischer FAZ II Plus, Boltanker elforsinket, Anker elforsinket, Anker FAZ II Plus, Fischer anker, Fischer FAZ, Boltanker FAZ, Anker FAZ, FAZ elforsinket, FAZ II Plus elforsinket, Boltanker elforsinket, Boltanker M6, Boltanker M8, Boltanker M10, Boltanker M12, Boltanker M16, Boltanker M20, Boltanker M24, Boltanker trekonstruksjon, Boltanker betong, Boltanker massiv kalksandstein, Boltanker sprukket betong, Boltanker sprukket betong, Boltanker gjennomstikksmontering, Boltanker forhåndsmontering, Boltanker fasade, Boltanker trapp, Boltanker rekkverk, Boltanker stålkonstruksjon