Ekspansjonsanker FAZ II PLUS R - rustfritt stål - Nominell bordiameter 6 til 24 mm - Ankerlengde 60 til 260 mm - Forpakning 4 til 50 stk - Pris per forpakning

Bruksområde
  • Ekspansjonsankeret FAZ II Plus er godkjent for risset og ikke-risset betong C20/25 til C50/60. Det er også egnet for betong C12/15, betong C80/95, kalksandstein (dokumentasjon tilgjengelig for hver) samt stålfiberbetong (aBG tilgjengelig).
  • FAZ II Plus er allsidig og kan brukes til de høyeste krav med høy tverrlastkapasitet. Det er ideelt for forankring av for eksempel rekkverk, kabelbroer, konsoller samt ved dynamiske belastninger som løfteplattformer, transportbånd og pumper. Det brukes også til stålkonstruksjoner, tunneler, heiser, stiger, maskiner, trapper, fasader og trekonstruksjoner.
  • Ekspansjonsankeret er egnet for forhånds- og gjennomstikksmontering. Takket være den lange gjengen er det også optimalt for avstandsmontasje.
  • Ekspansjonsankeret FAZ II Plus i rustfritt stål gir maksimal sikkerhet for utendørs bruk.
Beskrivelse
  • Ekspansjonsankeret FAZ II Plus i diameter M8 til M24 er enda enklere og raskere å montere da rengjøring av borehull ikke er nødvendig. Gjennom den utprøvde ekspansjonsklemmen, som overfører lastene trygt til betongen, oppnås en umiddelbar belastbar og høy bæreevne, selv ved dynamiske bruksområder.
  • Med den nye ETA-vurderingen økes tverrlastkapasiteten betraktelig, noe som betyr at færre festepunkter og ankre kreves. Den nye ETA-godkjenningen bekrefter også bruken av FAZ II Plus M16 til M24 for dynamisk belastning. I tillegg sikrer ETA-vurderingen, sammen med ytterligere testrapporter (RWS, ZTV, ETK), høy belastning i tilfelle brann.
  • FAZ II Plus (diameter M10 til M24) muliggjør opptak av høye seismiske laster i ytelseskategori C1 og C2 med og uten bruk av fyllskive FFD ved installasjon.
  • Takket være den raske monteringsprosessen til FAZ II Plus, muliggjøres en effektiv festeløsning for dynamiske bruksområder med lave lastsykluser (M16-24), med umiddelbar bæreevne i festepunktet.
  • FAZ II Plus varer i et helt århundre og er derfor perfekt for store, langvarige byggeprosjekter (M10-M16). En uavhengig ekstern vurdering bekrefter levetiden for forankringer på opptil 120 år.
  • Takket være sine variable forankringsdybder muliggjør FAZ II Plus en millimeterpresis tilpasning til lastene.
Teknisk informasjon
  • Materiale - rustfritt stål
  • Godkjenninger - ETA-19/0520, DoP nr. 0313
  • Nominell bordiameter - 8 til 24 mm
  • Min. boredybde ved gjennomstikksmontering - 45 til 250 mm
  • Ankerlengde - 65 til 260 mm
  • Maks. nytte-lengde hef,stand./hef,min. - 10/- til 160/180 mm
  • Gjenge - M6 x 25 til M24 x 88 mm
  • Nøkkelvidde - 10 til 36 mm
  • Seismisk godkjenning - C1 fra M8, C2 fra M10
  • ETA-godkjenning - tilgjengelig for alle størrelser
  • Forpakning - 4 til 50 stk
  • Pris per forpakning
Gjennomføring (33)
avgrensning utvalg
Nominell bordiameter
min. boredybde
Ankerlengde
maks. nytte-lengde
Gjenge
SW
VE
Anzeigen als liste Bord
Artikkelnummer: 928800564607
Utføring
Nominell bordiameter6 mm
min. boredybde60 mm
Ankerlengde65 mm
maks. nytte-lengde10/- mm
GjengeM6 x 25 mm
SW10 mm
VE50 stk
Produktsikkerhet
NOK 1.542,33
(NOK 30,85 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 162,33
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564608
Utføring
Nominell bordiameter6 mm
min. boredybde70 mm
Ankerlengde75 mm
maks. nytte-lengde20/- mm
GjengeM6 x 35 mm
SW10 mm
VE50 stk
Produktsikkerhet
NOK 1.788,24
(NOK 35,76 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 188,24
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564609
Utføring
Nominell bordiameter8 mm
min. boredybde65 mm
Ankerlengde75 mm
maks. nytte-lengde10/20 mm
GjengeM8 x 38 mm
SW13 mm
VE50 stk
Produktsikkerhet
NOK 1.848,16
(NOK 36,96 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 208,16
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564610
Utføring
Nominell bordiameter8 mm
min. boredybde85 mm
Ankerlengde95 mm
maks. nytte-lengde30/40 mm
GjengeM8 x 58 mm
SW13 mm
VE50 stk
Produktsikkerhet
NOK 2.357,95
(NOK 47,16 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 247,95
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564611
Utføring
Nominell bordiameter8 mm
min. boredybde105 mm
Ankerlengde115 mm
maks. nytte-lengde50/60 mm
GjengeM8 x 78 mm
SW13 mm
VE50 stk
Produktsikkerhet
NOK 2.871,51
(NOK 57,43 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 301,51
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564612
Utføring
Nominell bordiameter10 mm
min. boredybde85 mm
Ankerlengde95 mm
maks. nytte-lengde10/30 mm
GjengeM10 x 53 mm
SW17 mm
VE50 stk
Produktsikkerhet
NOK 2.179,27
(NOK 43,59 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 229,27
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564613
Utføring
Nominell bordiameter10 mm
min. boredybde95 mm
Ankerlengde105 mm
maks. nytte-lengde20/40 mm
GjengeM10 x 63 mm
SW17 mm
VE50 stk
Produktsikkerhet
NOK 2.256,71
(NOK 45,13 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 236,71
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564614
Utføring
Nominell bordiameter10 mm
min. boredybde105 mm
Ankerlengde115 mm
maks. nytte-lengde30/50 mm
GjengeM10 x 73 mm
SW17 mm
VE50 stk
Produktsikkerhet
NOK 2.469,73
(NOK 49,39 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 259,73
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564615
Utføring
Nominell bordiameter10 mm
min. boredybde125 mm
Ankerlengde135 mm
maks. nytte-lengde50/70 mm
GjengeM10 x 93 mm
SW17 mm
VE20 stk
Produktsikkerhet
NOK 1.207,07
(NOK 60,35 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 127,07
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564616
Utføring
Nominell bordiameter10 mm
min. boredybde145 mm
Ankerlengde155 mm
maks. nytte-lengde70/90 mm
GjengeM10 x 113 mm
SW17 mm
VE20 stk
Produktsikkerhet
NOK 1.496,85
(NOK 74,84 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 156,85
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564617
Utføring
Nominell bordiameter10 mm
min. boredybde175 mm
Ankerlengde185 mm
maks. nytte-lengde100/120 mm
GjengeM10 x 143 mm
SW17 mm
VE20 stk
Produktsikkerhet
NOK 1.732,31
(NOK 86,62 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 182,31
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564618
Utføring
Nominell bordiameter10 mm
min. boredybde235 mm
Ankerlengde245 mm
maks. nytte-lengde160/180 mm
GjengeM10 x 193 mm
SW17 mm
VE20 stk
Produktsikkerhet
NOK 2.301,88
(NOK 115,09 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 241,88
Leveringstid 7-10 virkedager
Artikkelnummer: 928800564619
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. boredybde100 mm
Ankerlengde110 mm
maks. nytte-lengde10/30 mm
GjengeM12 x 61 mm
SW19 mm
VE20 stk
Produktsikkerhet
NOK 1.329,35
(NOK 66,47 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 139,35
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564620
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. boredybde110 mm
Ankerlengde120 mm
maks. nytte-lengde20/40 mm
GjengeM12 x 71 mm
SW19 mm
VE20 stk
Produktsikkerhet
NOK 1.351,93
(NOK 67,60 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 141,93
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564621
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. boredybde120 mm
Ankerlengde130 mm
maks. nytte-lengde30/50 mm
GjengeM12 x 81 mm
SW19 mm
VE20 stk
Produktsikkerhet
NOK 1.464,10
(NOK 73,21 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 154,10
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564622
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. boredybde140 mm
Ankerlengde150 mm
maks. nytte-lengde50/70 mm
GjengeM12 x 101 mm
SW19 mm
VE20 stk
Produktsikkerhet
NOK 1.866,50
(NOK 93,33 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 196,50
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564623
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. boredybde150 mm
Ankerlengde160 mm
maks. nytte-lengde60/80 mm
GjengeM12 x 111 mm
SW19 mm
VE20 stk
Produktsikkerhet
NOK 2.179,41
(NOK 108,97 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 229,41
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564624
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. boredybde190 mm
Ankerlengde200 mm
maks. nytte-lengde100/120 mm
GjengeM12 x 151 mm
SW19 mm
VE20 stk
Produktsikkerhet
NOK 2.626,36
(NOK 131,32 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 276,36
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564625
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. boredybde250 mm
Ankerlengde260 mm
maks. nytte-lengde160/180 mm
GjengeM12 x 186 mm
SW19 mm
VE20 stk
Produktsikkerhet
NOK 2.893,90
(NOK 144,70 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 303,90
Leveringstid 7-10 virkedager
Artikkelnummer: 928800564626
Utføring
Nominell bordiameter16 mm
min. boredybde115 mm
Ankerlengde128 mm
maks. nytte-lengde5/25 mm
GjengeM16 x 64 mm
SW24 mm
VE20 stk
Produktsikkerhet
NOK 2.514,25
(NOK 125,71 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 264,25
Leveringstid 7-10 virkedager
Artikkelnummer: 928800564627
Utføring
Nominell bordiameter16 mm
min. boredybde135 mm
Ankerlengde148 mm
maks. nytte-lengde25/45 mm
GjengeM16 x 84 mm
SW24 mm
VE20 stk
Produktsikkerhet
NOK 2.961,52
(NOK 148,08 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 311,52
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564628
Utføring
Nominell bordiameter16 mm
min. boredybde160 mm
Ankerlengde173 mm
maks. nytte-lengde50/70 mm
GjengeM16 x 109 mm
SW24 mm
VE20 stk
Produktsikkerhet
NOK 3.597,69
(NOK 179,88 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 377,69
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564629
Utføring
Nominell bordiameter16 mm
min. boredybde170 mm
Ankerlengde183 mm
maks. nytte-lengde60/80 mm
GjengeM16 x 119 mm
SW24 mm
VE20 stk
Produktsikkerhet
NOK 3.956,10
(NOK 197,81 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 416,10
Leveringstid 7-10 virkedager
Artikkelnummer: 928800564630
Utføring
Nominell bordiameter16 mm
min. boredybde210 mm
Ankerlengde223 mm
maks. nytte-lengde100/120 mm
GjengeM16 x 159 mm
SW24 mm
VE10 stk
Produktsikkerhet
NOK 2.111,68
(NOK 211,17 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 221,68
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564631
Utføring
Nominell bordiameter20 mm
min. boredybde155 mm
Ankerlengde172 mm
maks. nytte-lengde30/- mm
GjengeM20 x 54 mm
SW30 mm
VE4 stk
Produktsikkerhet
NOK 1.318,20
(NOK 329,55 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 138,20
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564632
Utføring
Nominell bordiameter20 mm
min. boredybde185 mm
Ankerlengde202 mm
maks. nytte-lengde60/- mm
GjengeM20 x 84 mm
SW30 mm
VE4 stk
Produktsikkerhet
NOK 1.475,22
(NOK 368,81 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 155,22
Leveringstid 7-10 virkedager
Artikkelnummer: 928800564633
Utføring
Nominell bordiameter24 mm
min. boredybde185 mm
Ankerlengde205 mm
maks. nytte-lengde30/- mm
GjengeM24 x 58 mm
SW36 mm
VE4 stk
Produktsikkerhet
NOK 2.146,01
(NOK 536,50 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 226,01
Leveringstid 7-10 virkedager
Artikkelnummer: 928800564634
Utføring
Nominell bordiameter24 mm
min. boredybde215 mm
Ankerlengde235 mm
maks. nytte-lengde60/- mm
GjengeM24 x 88 mm
SW36 mm
VE4 stk
Produktsikkerhet
NOK 2.413,77
(NOK 603,44 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 253,77
Leveringstid 7-10 virkedager
Artikkelnummer: 928800564676
Utføring
Nominell bordiameter8 mm
min. boredybde45 mm
Ankerlengde60 mm
maks. nytte-lengde
GjengeM8 x 23 mm
SW13 mm
VE50 stk
Produktsikkerhet
NOK 1.798,55
(NOK 35,97 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 188,55
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564677
Utføring
Nominell bordiameter10 mm
min. boredybde65 mm
Ankerlengde75 mm
maks. nytte-lengde
GjengeM10 x 33 mm
SW17 mm
VE50 stk
Produktsikkerhet
NOK 1.966,37
(NOK 39,33 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 206,37
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564678
Utføring
Nominell bordiameter10 mm
min. boredybde75 mm
Ankerlengde85 mm
maks. nytte-lengde
GjengeM10 x 43 mm
SW17 mm
VE50 stk
Produktsikkerhet
NOK 2.022,97
(NOK 40,46 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 212,97
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564679
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. boredybde80 mm
Ankerlengde90 mm
maks. nytte-lengde
GjengeM12 x 41 mm
SW19 mm
VE20 stk
Produktsikkerhet
NOK 1.184,15
(NOK 59,21 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 124,15
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564680
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. boredybde90 mm
Ankerlengde100 mm
maks. nytte-lengde
GjengeM12 x 51 mm
SW19 mm
VE20 stk
Produktsikkerhet
NOK 1.217,77
(NOK 60,89 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 127,77
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Vurderinger


Du har ikke angitt en vurdering
søkeord: Ekspansjonsanker, Bolteanker, FAZ II Plus, Ekspansjonsanker FAZ II Plus, Fischer ekspansjonsanker, Fischer FAZ II Plus, Ekspansjonsanker rustfritt stål, Ekspansjonsanker rustfritt, Anker rustfritt stål, Anker rustfritt, Anker FAZ II Plus, Fischer anker, Fischer FAZ, Ekspansjonsanker FAZ, Anker FAZ, FAZ HCR, FAZ II Plus HCR, Ekspansjonsanker HCR, Ekspansjonsanker M8, Ekspansjonsanker M10, Ekspansjonsanker M12, Ekspansjonsanker M16, Ekspansjonsanker trekonstruksjon, Ekspansjonsanker betong, Ekspansjonsanker kalksandstein, Ekspansjonsanker risset betong, Ekspansjonsanker risset betong, Ekspansjonsanker gjennomstikksmontering, Ekspansjonsanker forhåndsmontering, Ekspansjonsanker fasade, Ekspansjonsanker trapp, Ekspansjonsanker rekkverk, Ekspansjonsanker stålkonstruksjon, Ekspansjonsanker utendørs, Anker utendørs