Ekspansjonsanker FAZ II PLUS R - rustfritt stål - Nominell bordiameter 6 til 24 mm - Ankerlengde 60 til 260 mm - Forpakning 4 til 50 stk - Pris per forpakning

Bruksområde
  • Ekspansjonsankeret FAZ II Plus er godkjent for risset og ikke-risset betong C20/25 til C50/60. Det er også egnet for betong C12/15, betong C80/95, kalksandstein (dokumentasjon tilgjengelig for hver) samt stålfiberbetong (aBG tilgjengelig).
  • FAZ II Plus er allsidig og kan brukes til de høyeste krav med høy tverrlastkapasitet. Det er ideelt for forankring av for eksempel rekkverk, kabelbroer, konsoller samt ved dynamiske belastninger som løfteplattformer, transportbånd og pumper. Det brukes også til stålkonstruksjoner, tunneler, heiser, stiger, maskiner, trapper, fasader og trekonstruksjoner.
  • Ekspansjonsankeret er egnet for forhånds- og gjennomstikksmontering. Takket være den lange gjengen er det også optimalt for avstandsmontasje.
  • Ekspansjonsankeret FAZ II Plus i rustfritt stål gir maksimal sikkerhet for utendørs bruk.
Beskrivelse
  • Ekspansjonsankeret FAZ II Plus i diameter M8 til M24 er enda enklere og raskere å montere da rengjøring av borehull ikke er nødvendig. Gjennom den utprøvde ekspansjonsklemmen, som overfører lastene trygt til betongen, oppnås en umiddelbar belastbar og høy bæreevne, selv ved dynamiske bruksområder.
  • Med den nye ETA-vurderingen økes tverrlastkapasiteten betraktelig, noe som betyr at færre festepunkter og ankre kreves. Den nye ETA-godkjenningen bekrefter også bruken av FAZ II Plus M16 til M24 for dynamisk belastning. I tillegg sikrer ETA-vurderingen, sammen med ytterligere testrapporter (RWS, ZTV, ETK), høy belastning i tilfelle brann.
  • FAZ II Plus (diameter M10 til M24) muliggjør opptak av høye seismiske laster i ytelseskategori C1 og C2 med og uten bruk av fyllskive FFD ved installasjon.
  • Takket være den raske monteringsprosessen til FAZ II Plus, muliggjøres en effektiv festeløsning for dynamiske bruksområder med lave lastsykluser (M16-24), med umiddelbar bæreevne i festepunktet.
  • FAZ II Plus varer i et helt århundre og er derfor perfekt for store, langvarige byggeprosjekter (M10-M16). En uavhengig ekstern vurdering bekrefter levetiden for forankringer på opptil 120 år.
  • Takket være sine variable forankringsdybder muliggjør FAZ II Plus en millimeterpresis tilpasning til lastene.
Teknisk informasjon
  • Materiale - rustfritt stål
  • Godkjenninger - ETA-19/0520, DoP nr. 0313
  • Nominell bordiameter - 8 til 24 mm
  • Min. boredybde ved gjennomstikksmontering - 45 til 250 mm
  • Ankerlengde - 65 til 260 mm
  • Maks. nytte-lengde hef,stand./hef,min. - 10/- til 160/180 mm
  • Gjenge - M6 x 25 til M24 x 88 mm
  • Nøkkelvidde - 10 til 36 mm
  • Seismisk godkjenning - C1 fra M8, C2 fra M10
  • ETA-godkjenning - tilgjengelig for alle størrelser
  • Forpakning - 4 til 50 stk
  • Pris per forpakning
Gjennomføring (33)
avgrensning utvalg
Nominell bordiameter
min. boredybde
Ankerlengde
maks. nytte-lengde
Gjenge
SW
VE
Anzeigen als liste Bord
Artikel-nr. Nominell bordiameter min. boredybde Ankerlengde maks. nytte-lengde Gjenge SW VE Pris eksl. moms
928800564607 6 mm 60 mm 65 mm 10/- mm M6 x 25 mm 10 mm 50 stk
NOK 1.542,33
(NOK 30,85 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 162,33
Produktsikkerhet
928800564608 6 mm 70 mm 75 mm 20/- mm M6 x 35 mm 10 mm 50 stk
NOK 1.788,24
(NOK 35,76 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 188,24
Produktsikkerhet
928800564609 8 mm 65 mm 75 mm 10/20 mm M8 x 38 mm 13 mm 50 stk
NOK 1.848,16
(NOK 36,96 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 208,16
Produktsikkerhet
928800564610 8 mm 85 mm 95 mm 30/40 mm M8 x 58 mm 13 mm 50 stk
NOK 2.357,95
(NOK 47,16 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 247,95
Produktsikkerhet
928800564611 8 mm 105 mm 115 mm 50/60 mm M8 x 78 mm 13 mm 50 stk
NOK 2.871,51
(NOK 57,43 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 301,51
Produktsikkerhet
928800564612 10 mm 85 mm 95 mm 10/30 mm M10 x 53 mm 17 mm 50 stk
NOK 2.179,27
(NOK 43,59 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 229,27
Produktsikkerhet
928800564613 10 mm 95 mm 105 mm 20/40 mm M10 x 63 mm 17 mm 50 stk
NOK 2.256,71
(NOK 45,13 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 236,71
Produktsikkerhet
928800564614 10 mm 105 mm 115 mm 30/50 mm M10 x 73 mm 17 mm 50 stk
NOK 2.469,73
(NOK 49,39 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 259,73
Produktsikkerhet
928800564615 10 mm 125 mm 135 mm 50/70 mm M10 x 93 mm 17 mm 20 stk
NOK 1.207,07
(NOK 60,35 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 127,07
Produktsikkerhet
928800564616 10 mm 145 mm 155 mm 70/90 mm M10 x 113 mm 17 mm 20 stk
NOK 1.496,85
(NOK 74,84 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 156,85
Produktsikkerhet
928800564617 10 mm 175 mm 185 mm 100/120 mm M10 x 143 mm 17 mm 20 stk
NOK 1.732,31
(NOK 86,62 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 182,31
Produktsikkerhet
928800564618 10 mm 235 mm 245 mm 160/180 mm M10 x 193 mm 17 mm 20 stk
NOK 2.301,88
(NOK 115,09 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 241,88
Produktsikkerhet
928800564619 12 mm 100 mm 110 mm 10/30 mm M12 x 61 mm 19 mm 20 stk
NOK 1.329,35
(NOK 66,47 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 139,35
Produktsikkerhet
928800564620 12 mm 110 mm 120 mm 20/40 mm M12 x 71 mm 19 mm 20 stk
NOK 1.351,93
(NOK 67,60 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 141,93
Produktsikkerhet
928800564621 12 mm 120 mm 130 mm 30/50 mm M12 x 81 mm 19 mm 20 stk
NOK 1.464,10
(NOK 73,21 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 154,10
Produktsikkerhet
928800564622 12 mm 140 mm 150 mm 50/70 mm M12 x 101 mm 19 mm 20 stk
NOK 1.866,50
(NOK 93,33 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 196,50
Produktsikkerhet
928800564623 12 mm 150 mm 160 mm 60/80 mm M12 x 111 mm 19 mm 20 stk
NOK 2.179,41
(NOK 108,97 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 229,41
Produktsikkerhet
928800564624 12 mm 190 mm 200 mm 100/120 mm M12 x 151 mm 19 mm 20 stk
NOK 2.626,36
(NOK 131,32 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 276,36
Produktsikkerhet
928800564625 12 mm 250 mm 260 mm 160/180 mm M12 x 186 mm 19 mm 20 stk
NOK 2.893,90
(NOK 144,70 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 303,90
Produktsikkerhet
928800564626 16 mm 115 mm 128 mm 5/25 mm M16 x 64 mm 24 mm 20 stk
NOK 2.514,25
(NOK 125,71 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 264,25
Produktsikkerhet
928800564627 16 mm 135 mm 148 mm 25/45 mm M16 x 84 mm 24 mm 20 stk
NOK 2.961,52
(NOK 148,08 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 311,52
Produktsikkerhet
928800564628 16 mm 160 mm 173 mm 50/70 mm M16 x 109 mm 24 mm 20 stk
NOK 3.597,69
(NOK 179,88 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 377,69
Produktsikkerhet
928800564629 16 mm 170 mm 183 mm 60/80 mm M16 x 119 mm 24 mm 20 stk
NOK 3.956,10
(NOK 197,81 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 416,10
Produktsikkerhet
928800564630 16 mm 210 mm 223 mm 100/120 mm M16 x 159 mm 24 mm 10 stk
NOK 2.111,68
(NOK 211,17 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 221,68
Produktsikkerhet
928800564631 20 mm 155 mm 172 mm 30/- mm M20 x 54 mm 30 mm 4 stk
NOK 1.318,20
(NOK 329,55 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 138,20
Produktsikkerhet
928800564632 20 mm 185 mm 202 mm 60/- mm M20 x 84 mm 30 mm 4 stk
NOK 1.475,22
(NOK 368,81 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 155,22
Produktsikkerhet
928800564633 24 mm 185 mm 205 mm 30/- mm M24 x 58 mm 36 mm 4 stk
NOK 2.146,01
(NOK 536,50 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 226,01
Produktsikkerhet
928800564634 24 mm 215 mm 235 mm 60/- mm M24 x 88 mm 36 mm 4 stk
NOK 2.413,77
(NOK 603,44 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 253,77
Produktsikkerhet
928800564676 8 mm 45 mm 60 mm M8 x 23 mm 13 mm 50 stk
NOK 1.798,55
(NOK 35,97 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 188,55
Produktsikkerhet
928800564677 10 mm 65 mm 75 mm M10 x 33 mm 17 mm 50 stk
NOK 1.966,37
(NOK 39,33 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 206,37
Produktsikkerhet
928800564678 10 mm 75 mm 85 mm M10 x 43 mm 17 mm 50 stk
NOK 2.022,97
(NOK 40,46 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 212,97
Produktsikkerhet
928800564679 12 mm 80 mm 90 mm M12 x 41 mm 19 mm 20 stk
NOK 1.184,15
(NOK 59,21 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 124,15
Produktsikkerhet
928800564680 12 mm 90 mm 100 mm M12 x 51 mm 19 mm 20 stk
NOK 1.217,77
(NOK 60,89 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 127,77
Produktsikkerhet
Vurderinger


Du har ikke angitt en vurdering
søkeord: Ekspansjonsanker, Bolteanker, FAZ II Plus, Ekspansjonsanker FAZ II Plus, Fischer ekspansjonsanker, Fischer FAZ II Plus, Ekspansjonsanker rustfritt stål, Ekspansjonsanker rustfritt, Anker rustfritt stål, Anker rustfritt, Anker FAZ II Plus, Fischer anker, Fischer FAZ, Ekspansjonsanker FAZ, Anker FAZ, FAZ HCR, FAZ II Plus HCR, Ekspansjonsanker HCR, Ekspansjonsanker M8, Ekspansjonsanker M10, Ekspansjonsanker M12, Ekspansjonsanker M16, Ekspansjonsanker trekonstruksjon, Ekspansjonsanker betong, Ekspansjonsanker kalksandstein, Ekspansjonsanker risset betong, Ekspansjonsanker risset betong, Ekspansjonsanker gjennomstikksmontering, Ekspansjonsanker forhåndsmontering, Ekspansjonsanker fasade, Ekspansjonsanker trapp, Ekspansjonsanker rekkverk, Ekspansjonsanker stålkonstruksjon, Ekspansjonsanker utendørs, Anker utendørs