Ekspansjonsbolt FAZ II PLUS GS R - rustfritt stål - med stor skive - Nominell bordiameter 8 til 16 mm - Boltlengde 75 til 283 mm - Pakningsstørrelse 4 til 50 stk. - Pris per pakke

Bruksområde
  • Ekspansjonsbolten FAZ II Plus GS er godkjent for bruk i sprukket og ikke-sprukket betong C20/25 til C50/60. Den er også egnet for betong C12/15, betong C80/95, massiv kalksandstein samt stålfiberbetong (dokumentasjon tilgjengelig for hvert tilfelle).
  • FAZ II Plus med stor skive er allsidig og dekker de høyeste krav. Den er ideell for eksempel til festing av stålkomponenter med avlange hull. Den brukes også til ankerplater, fasadeunderkonstruksjoner med avlange hull, trekonstruksjoner, strekkstag og bjelkeforankringer.
  • Ekspansjonsbolten er egnet for både forhåndsmontering og gjennomstikksmontering.
  • FAZ II Plus i rustfritt stål gir maksimal sikkerhet for utendørs bruk.
Beskrivelse
  • Ekspansjonsbolten FAZ II Plus GS er enda enklere og raskere å montere da rengjøring av borehullet ikke er nødvendig. Den utprøvde ekspansjonsklipsen, som fører lasten trygt inn i betongen, muliggjør en umiddelbart belastbar og høy bæreevne, også ved dynamiske applikasjoner.
  • Takket være den formonterte store skiven er FAZ II Plus GS velegnet for feste av stålkomponenter med avlange hull, noe som gir bedre justeringsmuligheter og reduserer monteringsarbeidet.
  • Med den nye ETA-vurderingen er tverrbæreevnen betydelig økt, noe som betyr at færre festepunkter og ankere er nødvendige. Den nye ETA-godkjenningen bekrefter også bruken av FAZ II Plus M16 til M24 for dynamisk belastning. I tillegg sikrer ETA-vurderingen, sammen med andre testrapporter (RWS, ZTV, ETK), høy lasteevne ved brann.
  • FAZ II Plus varer i et helt århundre og er derfor perfekt for store, langvarige byggeprosjekter (M10-M16). En ekstern uavhengig vurdering bekrefter en brukstid for forankringene på inntil 120 år.
  • FAZ II Plus muliggjør en millimeterpresis tilpasning til belastningene takket være sine variable forankringsdybder.
Teknisk informasjon
  • Materiale - rustfritt stål
  • Godkjenninger - ETA-19/0520, ETA-20/0897, DoP nr. 0313
  • Nominell bordiameter - 8 til 16 mm
  • Min. borehullsdybde ved gjennomstikksmontering - 65 til 270 mm
  • Boltlengde - 75 til 283 mm
  • Maks. nytte lengde hef,stand./hef,min. - 10/20 til 160/180 mm
  • Gjenger - M8 x 38 mm til M16 x 189 mm
  • Nøkkelvidde - 13 til 24 mm
  • Seismisk godkjenning - C1 fra M8, C2 fra M10
  • Pakningsstørrelse - 4 til 50 stk.
  • Pris per pakke
Gjennomføring (8)
avgrensning utvalg
Nominell bordiameter
min. borehullsdybde
Boltlengde
Nyttelengde
Gjenger
SW
VE
Anzeigen als liste Bord
Artikel-nr. Nominell bordiameter min. borehullsdybde Boltlengde Nyttelengde Gjenger SW VE Pris eksl. moms
928800564663 8 mm 65 mm 75 mm 10/20 mm M8 x 38 mm 13 mm 50 stk.
NOK 2.078,25
(NOK 41,57 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 218,25
Produktsikkerhet
928800564664 8 mm 85 mm 95 mm 30/40 mm M8 x 58 mm 13 mm 50 stk.
NOK 2.424,67
(NOK 48,49 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 254,67
Produktsikkerhet
928800564665 10 mm 85 mm 95 mm 10/30 mm M10 x 53 mm 17 mm 50 stk.
NOK 2.435,85
(NOK 48,72 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 255,85
Produktsikkerhet
928800564666 10 mm 105 mm 115 mm 30/50 mm M10 x 73 mm 17 mm 50 stk.
NOK 2.726,51
(NOK 54,53 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 286,51
Produktsikkerhet
928800564667 12 mm 100 mm 110 mm 10/30 mm M12 x 61 mm 19 mm 20 stk.
NOK 1.419,01
(NOK 70,95 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 149,01
Produktsikkerhet
928800564668 12 mm 120 mm 130 mm 30/50 mm M12 x 81 mm 19 mm 20 stk.
NOK 1.575,34
(NOK 78,77 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 165,34
Produktsikkerhet
928800564669 12 mm 250 mm 260 mm 160/180 mm M12 x 186 mm 19 mm 20 stk.
NOK 3.128,24
(NOK 156,41 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 328,24
Produktsikkerhet
928800564670 16 mm 270 mm 283 mm 160/180 mm M16 x 189 mm 24 mm 4 stk.
NOK 1.263,11
(NOK 315,78 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 133,11
Produktsikkerhet
Vurderinger


Du har ikke angitt en vurdering
søkeord: Ekspansjonsbolt, Ekspansjonsbolt, FAZ II Plus, Ekspansjonsbolt FAZ II Plus, Ekspansjonsbolt, FAZ II Plus GS, Ekspansjonsbolt FAZ II Plus GS, Fischer ekspansjonsbolt, Fischer FAZ II Plus, Fischer FAZ II Plus GS, Ekspansjonsbolt rustfri, Anker rustfritt, Anker FAZ II Plus, Anker FAZ II Plus GS, Fischer anker, Fischer FAZ, Ekspansjonsbolt FAZ, Anker FAZ, FAZ R, FAZ II Plus R, FAZ II Plus GS, FAZ II Plus GS R, Ekspansjonsbolt R, Ekspansjonsbolt M8, Ekspansjonsbolt M10, Ekspansjonsbolt M12, Ekspansjonsbolt M16, Ekspansjonsbolt trekonstruksjon, Ekspansjonsbolt betong, Ekspansjonsbolt kalksandstein, Ekspansjonsbolt betong sprukket, Ekspansjonsbolt sprukket betong, Ekspansjonsbolt gjennomstikksmontering, Ekspansjonsbolt forhåndsmontering, Ekspansjonsbolt fasade, Ekspansjonsbolt avlangt hull, Ekspansjonsbolt med stor skive, Ekspansjonsbolt stor skive