Ekspansjonsbolt FAZ II PLUS GS R - rustfritt stål - med stor skive - Nominell bordiameter 8 til 16 mm - Boltlengde 75 til 283 mm - Pakningsstørrelse 4 til 50 stk. - Pris per pakke

Bruksområde
  • Ekspansjonsbolten FAZ II Plus GS er godkjent for bruk i sprukket og ikke-sprukket betong C20/25 til C50/60. Den er også egnet for betong C12/15, betong C80/95, massiv kalksandstein samt stålfiberbetong (dokumentasjon tilgjengelig for hvert tilfelle).
  • FAZ II Plus med stor skive er allsidig og dekker de høyeste krav. Den er ideell for eksempel til festing av stålkomponenter med avlange hull. Den brukes også til ankerplater, fasadeunderkonstruksjoner med avlange hull, trekonstruksjoner, strekkstag og bjelkeforankringer.
  • Ekspansjonsbolten er egnet for både forhåndsmontering og gjennomstikksmontering.
  • FAZ II Plus i rustfritt stål gir maksimal sikkerhet for utendørs bruk.
Beskrivelse
  • Ekspansjonsbolten FAZ II Plus GS er enda enklere og raskere å montere da rengjøring av borehullet ikke er nødvendig. Den utprøvde ekspansjonsklipsen, som fører lasten trygt inn i betongen, muliggjør en umiddelbart belastbar og høy bæreevne, også ved dynamiske applikasjoner.
  • Takket være den formonterte store skiven er FAZ II Plus GS velegnet for feste av stålkomponenter med avlange hull, noe som gir bedre justeringsmuligheter og reduserer monteringsarbeidet.
  • Med den nye ETA-vurderingen er tverrbæreevnen betydelig økt, noe som betyr at færre festepunkter og ankere er nødvendige. Den nye ETA-godkjenningen bekrefter også bruken av FAZ II Plus M16 til M24 for dynamisk belastning. I tillegg sikrer ETA-vurderingen, sammen med andre testrapporter (RWS, ZTV, ETK), høy lasteevne ved brann.
  • FAZ II Plus varer i et helt århundre og er derfor perfekt for store, langvarige byggeprosjekter (M10-M16). En ekstern uavhengig vurdering bekrefter en brukstid for forankringene på inntil 120 år.
  • FAZ II Plus muliggjør en millimeterpresis tilpasning til belastningene takket være sine variable forankringsdybder.
Teknisk informasjon
  • Materiale - rustfritt stål
  • Godkjenninger - ETA-19/0520, ETA-20/0897, DoP nr. 0313
  • Nominell bordiameter - 8 til 16 mm
  • Min. borehullsdybde ved gjennomstikksmontering - 65 til 270 mm
  • Boltlengde - 75 til 283 mm
  • Maks. nytte lengde hef,stand./hef,min. - 10/20 til 160/180 mm
  • Gjenger - M8 x 38 mm til M16 x 189 mm
  • Nøkkelvidde - 13 til 24 mm
  • Seismisk godkjenning - C1 fra M8, C2 fra M10
  • Pakningsstørrelse - 4 til 50 stk.
  • Pris per pakke
Gjennomføring (8)
avgrensning utvalg
Nominell bordiameter
min. borehullsdybde
Boltlengde
Nyttelengde
Gjenger
SW
VE
Anzeigen als liste Bord
Artikkelnummer: 928800564663
Utføring
Nominell bordiameter8 mm
min. borehullsdybde65 mm
Boltlengde75 mm
Nyttelengde10/20 mm
GjengerM8 x 38 mm
SW13 mm
VE50 stk.
Produktsikkerhet
NOK 2.078,25
(NOK 41,57 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 218,25
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564664
Utføring
Nominell bordiameter8 mm
min. borehullsdybde85 mm
Boltlengde95 mm
Nyttelengde30/40 mm
GjengerM8 x 58 mm
SW13 mm
VE50 stk.
Produktsikkerhet
NOK 2.424,67
(NOK 48,49 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 254,67
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564665
Utføring
Nominell bordiameter10 mm
min. borehullsdybde85 mm
Boltlengde95 mm
Nyttelengde10/30 mm
GjengerM10 x 53 mm
SW17 mm
VE50 stk.
Produktsikkerhet
NOK 2.435,85
(NOK 48,72 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 255,85
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564666
Utføring
Nominell bordiameter10 mm
min. borehullsdybde105 mm
Boltlengde115 mm
Nyttelengde30/50 mm
GjengerM10 x 73 mm
SW17 mm
VE50 stk.
Produktsikkerhet
NOK 2.726,51
(NOK 54,53 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 286,51
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564667
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. borehullsdybde100 mm
Boltlengde110 mm
Nyttelengde10/30 mm
GjengerM12 x 61 mm
SW19 mm
VE20 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.419,01
(NOK 70,95 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 149,01
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564668
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. borehullsdybde120 mm
Boltlengde130 mm
Nyttelengde30/50 mm
GjengerM12 x 81 mm
SW19 mm
VE20 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.575,34
(NOK 78,77 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 165,34
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 928800564669
Utføring
Nominell bordiameter12 mm
min. borehullsdybde250 mm
Boltlengde260 mm
Nyttelengde160/180 mm
GjengerM12 x 186 mm
SW19 mm
VE20 stk.
Produktsikkerhet
NOK 3.128,24
(NOK 156,41 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 328,24
Leveringstid 7-10 virkedager
Artikkelnummer: 928800564670
Utføring
Nominell bordiameter16 mm
min. borehullsdybde270 mm
Boltlengde283 mm
Nyttelengde160/180 mm
GjengerM16 x 189 mm
SW24 mm
VE4 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.263,11
(NOK 315,78 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 133,11
Leveringstid 7-10 virkedager
Vurderinger


Du har ikke angitt en vurdering
søkeord: Ekspansjonsbolt, Ekspansjonsbolt, FAZ II Plus, Ekspansjonsbolt FAZ II Plus, Ekspansjonsbolt, FAZ II Plus GS, Ekspansjonsbolt FAZ II Plus GS, Fischer ekspansjonsbolt, Fischer FAZ II Plus, Fischer FAZ II Plus GS, Ekspansjonsbolt rustfri, Anker rustfritt, Anker FAZ II Plus, Anker FAZ II Plus GS, Fischer anker, Fischer FAZ, Ekspansjonsbolt FAZ, Anker FAZ, FAZ R, FAZ II Plus R, FAZ II Plus GS, FAZ II Plus GS R, Ekspansjonsbolt R, Ekspansjonsbolt M8, Ekspansjonsbolt M10, Ekspansjonsbolt M12, Ekspansjonsbolt M16, Ekspansjonsbolt trekonstruksjon, Ekspansjonsbolt betong, Ekspansjonsbolt kalksandstein, Ekspansjonsbolt betong sprukket, Ekspansjonsbolt sprukket betong, Ekspansjonsbolt gjennomstikksmontering, Ekspansjonsbolt forhåndsmontering, Ekspansjonsbolt fasade, Ekspansjonsbolt avlangt hull, Ekspansjonsbolt med stor skive, Ekspansjonsbolt stor skive