Kappeskive - PFERD SG-ELASTIC - for stål - for kraftige kappemaskiner - VE 10, 20 stk. - pris per stk.

Bruksområde
  • Kappeskiven er et slipemiddel utviklet for krevende kappeoppgaver og muliggjør varm- og kaldkapping av profiler, rør og helmateriale av alle stål- og støpejernskvaliteter, ikke-jernholdige metallegeringer og spesiallegeringer
  • den egner seg spesielt for kappeoppgaver som krever høy sidestabilitet og brukes med kraftige stasjonære kappemaskiner
  • kapping av avkjølte valse- og smiemner i varmkappelinjen er mulig, også egnet for materialer som ikke eller vanskelig lar seg sage eller brennskjære
Beskrivelse
  • rett kappeskive fra PFERD Leistungs-Linie SG-ELASTIC med to utvendige stofflag
  • den er tilgjengelig i en myk eller middels hard utførelse og har svært lang levetid og svært høy sidestabilitet
  • takket være den glatte kappeoverflaten og det rene snittet ved kaldkapping er etterarbeid ikke nødvendig
  • Kappeskiven har en selvslipende effekt, noe som gjør at snittkvaliteten er jevnt høy gjennom hele skivens levetid
  • støynivået ved varmkapping er med 85 til 95 dBA lavere enn ved varmsaging (105 til 110 dBA)
  • av sikkerhetshensyn må maksimalt tillatt turtall ikke overskrides
Teknisk informasjon
  • Materiale slipemidler - Korund A
  • egnet for - stål, støpejern, ikke-jernholdige metallegeringer, spesiallegeringer
  • Form - rett
  • Hardhetsgrad - O (middels hard) eller L (myk)
  • Kornstørrelse - 30 (i henhold til ISO 8486)
  • Hull-Ø - 25,4 eller 32 mm
  • Mål (D x T/U x H) - 300 x 3 x 32 til 400 x 4 x 32 mm
  • maks. tillatt turtall - 3800 til 5100 min-¹
  • Maksimal arbeidshastighet - 80 m/s
  • EN-betegnelse - 41 - A - 30 - O - BF - 80 eller 41 - A - 30 - L - BF - 80 (i henhold til EN 12413)
  • VE - 10 og 20 stk.
Gjennomføring (6)
avgrensning utvalg
Betegnelse
Mål (D x T x H)
maks. tillatt turtall
Hardhetsgrad
EN-betegnelse
VE
Anzeigen als liste Bord
Artikel-nr. Betegnelse Mål (D x T x H) maks. tillatt turtall Hardhetsgrad EN-betegnelse VE Pris eksl. moms
655266323081 80 T 300-3,0 A 30 L SG-CHOP-HD/32,0 300 x 3 x 32 mm 5100 min-¹ L (myk) 41 - A - 30 - L - BF - 80 20 stk.
NOK 2.150,00
(NOK 107,50 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Produktsikkerhet
655266323013 80 T 300-3,4 A 30 O SG-CHOP-HD/25,4 300 x 3,4 x 25,4 mm 5100 min-¹ O (middels hard) 41 - A - 30 - O - BF - 80 20 stk.
NOK 2.550,00
(NOK 127,50 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Produktsikkerhet
655266323581 80 T 350-3,0 A 30 L SG-CHOP-HD/32,0 350 x 3 x 32 mm 4400 min-¹ L (myk) 41 - A - 30 - L - BF - 80 10 stk.
NOK 1.330,00
(NOK 133,00 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Produktsikkerhet
655266323513 80 T 350-3,8 A 30 O SG-CHOP-HD/25,4 350 x 3,8 x 25,4 mm 4400 min-¹ O (middels hard) 41 - A - 30 - O - BF - 80 10 stk.
NOK 1.800,00
(NOK 180,00 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Produktsikkerhet
655266324080 80 T 400-4,0 A 30 L SG-CHOP-HD/25,4 400 x 4 x 25,4 mm 3800 min-¹ L (myk) 41 - A - 30 - L - BF - 80 10 stk.
NOK 1.910,00
(NOK 191,00 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Produktsikkerhet
655266324081 80 T 400-4,0 A 30 L SG-CHOP-HD/32,0 400 x 4 x 32 mm 3800 min-¹ L (myk) 41 - A - 30 - L - BF - 80 10 stk.
NOK 1.910,00
(NOK 191,00 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Produktsikkerhet
Vurderinger


Du har ikke angitt en vurdering
søkeord: Skive, Skiver, PFERD-skive, Kappeskive, Kappeskive, Kappeskive, Kappeskiver, PFERD kappeskive, stasjonær kappeskive, stasjonær kappeskive, stasjonær kappeskive, PFERD stasjonær kappeskive, PFERD, PFERD SG-ELASTIC, Kappeskive SG-ELASTIC, PFERD SG-ELASTIC kappeskive, Kappeskive for kappemaskiner, Kappemaskiner, kraftige kappemaskiner, kraftige kappemaskiner, Kappeskive for stasjonær bruk, stasjonær bruk, kappe, varmkappe, kaldkappe, Stål, Støpejern, valseemner, smiemner, kan sages, kan brennskjæres, kappe stål, kappe støpejern