Kappeskive - PFERD SG-ELASTIC - for stål - for kraftige kappemaskiner - VE 10, 20 stk. - pris per stk.

Bruksområde
  • Kappeskiven er et slipemiddel utviklet for krevende kappeoppgaver og muliggjør varm- og kaldkapping av profiler, rør og helmateriale av alle stål- og støpejernskvaliteter, ikke-jernholdige metallegeringer og spesiallegeringer
  • den egner seg spesielt for kappeoppgaver som krever høy sidestabilitet og brukes med kraftige stasjonære kappemaskiner
  • kapping av avkjølte valse- og smiemner i varmkappelinjen er mulig, også egnet for materialer som ikke eller vanskelig lar seg sage eller brennskjære
Beskrivelse
  • rett kappeskive fra PFERD Leistungs-Linie SG-ELASTIC med to utvendige stofflag
  • den er tilgjengelig i en myk eller middels hard utførelse og har svært lang levetid og svært høy sidestabilitet
  • takket være den glatte kappeoverflaten og det rene snittet ved kaldkapping er etterarbeid ikke nødvendig
  • Kappeskiven har en selvslipende effekt, noe som gjør at snittkvaliteten er jevnt høy gjennom hele skivens levetid
  • støynivået ved varmkapping er med 85 til 95 dBA lavere enn ved varmsaging (105 til 110 dBA)
  • av sikkerhetshensyn må maksimalt tillatt turtall ikke overskrides
Teknisk informasjon
  • Materiale slipemidler - Korund A
  • egnet for - stål, støpejern, ikke-jernholdige metallegeringer, spesiallegeringer
  • Form - rett
  • Hardhetsgrad - O (middels hard) eller L (myk)
  • Kornstørrelse - 30 (i henhold til ISO 8486)
  • Hull-Ø - 25,4 eller 32 mm
  • Mål (D x T/U x H) - 300 x 3 x 32 til 400 x 4 x 32 mm
  • maks. tillatt turtall - 3800 til 5100 min-¹
  • Maksimal arbeidshastighet - 80 m/s
  • EN-betegnelse - 41 - A - 30 - O - BF - 80 eller 41 - A - 30 - L - BF - 80 (i henhold til EN 12413)
  • VE - 10 og 20 stk.
Gjennomføring (6)
avgrensning utvalg
Betegnelse
Mål (D x T x H)
maks. tillatt turtall
Hardhetsgrad
EN-betegnelse
VE
Anzeigen als liste Bord
Artikkelnummer: 655266323081
Utføring
Betegnelse80 T 300-3,0 A 30 L SG-CHOP-HD/32,0
Mål (D x T x H)300 x 3 x 32 mm
maks. tillatt turtall5100 min-¹
HardhetsgradL (myk)
EN-betegnelse41 - A - 30 - L - BF - 80
VE20 stk.
Produktsikkerhet
NOK 2.150,00
(NOK 107,50 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 655266323013
Utføring
Betegnelse80 T 300-3,4 A 30 O SG-CHOP-HD/25,4
Mål (D x T x H)300 x 3,4 x 25,4 mm
maks. tillatt turtall5100 min-¹
HardhetsgradO (middels hard)
EN-betegnelse41 - A - 30 - O - BF - 80
VE20 stk.
Produktsikkerhet
NOK 2.550,00
(NOK 127,50 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 655266323581
Utføring
Betegnelse80 T 350-3,0 A 30 L SG-CHOP-HD/32,0
Mål (D x T x H)350 x 3 x 32 mm
maks. tillatt turtall4400 min-¹
HardhetsgradL (myk)
EN-betegnelse41 - A - 30 - L - BF - 80
VE10 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.330,00
(NOK 133,00 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 655266323513
Utføring
Betegnelse80 T 350-3,8 A 30 O SG-CHOP-HD/25,4
Mål (D x T x H)350 x 3,8 x 25,4 mm
maks. tillatt turtall4400 min-¹
HardhetsgradO (middels hard)
EN-betegnelse41 - A - 30 - O - BF - 80
VE10 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.800,00
(NOK 180,00 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Leveringstid 7-10 virkedager
Artikkelnummer: 655266324080
Utføring
Betegnelse80 T 400-4,0 A 30 L SG-CHOP-HD/25,4
Mål (D x T x H)400 x 4 x 25,4 mm
maks. tillatt turtall3800 min-¹
HardhetsgradL (myk)
EN-betegnelse41 - A - 30 - L - BF - 80
VE10 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.910,00
(NOK 191,00 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 655266324081
Utføring
Betegnelse80 T 400-4,0 A 30 L SG-CHOP-HD/32,0
Mål (D x T x H)400 x 4 x 32 mm
maks. tillatt turtall3800 min-¹
HardhetsgradL (myk)
EN-betegnelse41 - A - 30 - L - BF - 80
VE10 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.910,00
(NOK 191,00 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Vurderinger


Du har ikke angitt en vurdering
søkeord: Skive, Skiver, PFERD-skive, Kappeskive, Kappeskive, Kappeskive, Kappeskiver, PFERD kappeskive, stasjonær kappeskive, stasjonær kappeskive, stasjonær kappeskive, PFERD stasjonær kappeskive, PFERD, PFERD SG-ELASTIC, Kappeskive SG-ELASTIC, PFERD SG-ELASTIC kappeskive, Kappeskive for kappemaskiner, Kappemaskiner, kraftige kappemaskiner, kraftige kappemaskiner, Kappeskive for stasjonær bruk, stasjonær bruk, kappe, varmkappe, kaldkappe, Stål, Støpejern, valseemner, smiemner, kan sages, kan brennskjæres, kappe stål, kappe støpejern