Monteringsmørtel FIS VL - Vinylester - 70 til 180 skaladeler - inkl. 2 statiske blandere - 145 til 360 ml - Pris per pakning

Bruksområde
  • Monteringsmørtel FIS VL er godkjent for innfesting av standardapplikasjoner i sprukket betong og murverk, hvor den oppnår høy bæreevne. Injeksjonsmørtel FIS VL brukes sammen med de godkjente systemkomponentene ankerstang FIS A og innvendig gjengeanker RG MI for både innendørs og utendørs bruk. Monteringsmørtelen er godkjent for forankring i sprukket betong C20/25 til C50/60, lettklinkerblokker, hulltegl, kalksandstein med hull, massiv kalksandstein, massiv tegl, armeringsjern og porebetong. Den er i tillegg egnet for betong C12/C15 og betongblokker.
Beskrivelse
  • Den brede temperaturbestandigheten til injeksjonsmørtel FIS VL muliggjør et godt lastnivå selv ved høye temperaturkrav, noe som gir høy fleksibilitet under bearbeiding. 2K-injeksjonsmørtelen basert på vinylesterharpiks tillater forankring i vannfylte borehull i betong, noe som muliggjør rask fremdrift i arbeidet.
  • Harpiksen og herderen lagres i to separate kamre og blandes og aktiveres først ved utpressing. Mørtelen injiseres fra bunnen av borehullet uten luftbobler. Mørtelen limer festematerialet over hele flaten til borehullveggen og forsegler borehullet.
  • Monteringsmørtel FIS VL 150 C og 300 T kan bearbeides uten spesialverktøy med vanlige silikonfugerpistoler. Åpnede patroner kan gjenbrukes ved å bytte ut den statiske blanderen.
Teknisk informasjon
  • Temperaturbestandighet - -40°C til +120°C
  • Godkjente systemkomponenter - Fischer ankerstang FIS A, Fischer innvendig gjengeanker RG MI
  • Innhold - 1 patron + 2 statiske blandere FIS MR Plus
  • Godkjenninger - ETA-10-0352, ETA-15/0263, ETA-15/0539, 21909_1, GS 3.2/18-159-1r1
  • Skaladeler - 70 til 180
  • Patroninnhold - 145 til 360 ml
Elektromørtelen (art.nr. 921051955800) er spesielt egnet for elektromontasje.
Gjennomføring (5)
avgrensning utvalg
Skaladeler
Patroninnhold
Leveringsomfang
VE
Anzeigen als liste Bord
Artikel-nr. Skaladeler Patroninnhold Leveringsomfang VE Pris eksl. moms
921051954700 70 145 ml 1 patron, 2 statiske blandere 10 stk
NOK 3.145,76
(NOK 314,58 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 85,76
Produktsikkerhet Tilbehør
921051954800 70 145 ml 1 patron, 2 statiske blandere, 6 ankerhylser 10 stk
NOK 3.762,51
(NOK 376,25 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 102,51
Produktsikkerhet Tilbehør
921051955600 180 360 ml 1 patron, 2 statiske blandere 6 stk
NOK 2.056,08
(NOK 342,68 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 56,08
Produktsikkerhet Tilbehør
921051955700 150 300 ml 1 patron, 2 statiske blandere 1 stk
NOK 308,41
(NOK 1.028,03 / 1)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 8,41
Produktsikkerhet Tilbehør
921051955800 150 300 ml 1 patron (Elektro), 2 statiske blandere 12 stk
NOK 3.865,32
(NOK 322,11 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Materiell tilleggsavgift inkludert: NOK 105,32
Produktsikkerhet Tilbehør
Tilbehør
Vurderinger


Du har ikke angitt en vurdering
søkeord: Monteringsmørtel, Injeksjonsmørtel, Vinylester-hybridmørtel, Vinylestermørtel, Monteringsmørtel FIS VL, FIS VL, Fischer monteringsmørtel, Fischer FIS VL, FIS VL 150 C, FIS VL 300 T, FIS VL 360 S, FIS VL 300 T Elektro, Elektro-monteringsmørtel, Elektromonteringsmørtel, Tunglastinnfesting, Hulromsinnfesting, Elektroinnfesting, Stillasinnfesting