Slipeskive - PFERD COMBIDISC® - SiC - Oppspenningssystem CDR - Pris per stk.

Bruksområde
  • slipeskiven brukes innen verktøy-, form- og modellbygging, i bilindustrien, samt i motor-, beholder- og apparatbygging
  • på grunn av slipemiddelet er den spesielt egnet for flyindustrien, da det her for bearbeiding av motordeler som regel kun er slipemiddelet silisiumkarbid som er tillatt
  • den er egnet for bearbeiding av ikkejern-metaller, høylegert stål, fiberforsterket plast og spesielt titan
Beskrivelse
  • slipeskive med slipemiddelet silisiumkarbid som er godkjent for bygging av motordeler
  • takket være COMBIDISC®-prosessen er den enkel i bruk, gir en vibrasjonsfri gange og trenger ikke å limes eller løsnes med varme, noe som gjør verktøybyttet raskt
  • gjennom oppspenningssystemet CDR har skruforbindelsen på verktøysiden en utvendig gjenge og er kompatibel med følgende systemer: Roloc™, Lockit, Speed Lok TR, Power Lock type III, Fastlock-system B og Roll-On
  • gjennom "PFERDERGONOMICS®" reduseres vibrasjons-, støy- og støvutvikling ved bruk, og arbeidskomforten forbedres
  • vær oppmerksom på at maksimalt tillatt turtall av sikkerhetsmessige årsaker ikke må overskrides
  • for lang levetid og jevn slipeytelse, bruk en egnet slipeolje
Teknisk informasjon
  • Materiale slipemiddel - silisiumkarbid
  • egnet for - ikkejern-metaller, høylegert stål, fiberforsterket plast, titan
  • Diameter - 50 eller 75 mm
  • Kornstørrelse - 36 til 240
  • anbefalt turtall - 2500 til 13000 min-¹
  • maks. tillatt periferihastighet - 50 m/s
  • Oppspenningssystem - CDR
  • Pakningsenhet - 50 eller 100 stk.
Gjennomføring (10)
avgrensning utvalg
Betegnelse
Diameter
Kornstørrelse
anbefalt turtall
VE
Anzeigen als liste Bord
Artikkelnummer: 658342774503
Utføring
BetegnelseCDR 50 SiC 36
Diameter50 mm
Kornstørrelse36
anbefalt turtall3800 - 13000 min-¹
VE100 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.920,00
(NOK 19,20 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 658342774506
Utføring
BetegnelseCDR 50 SiC 60
Diameter50 mm
Kornstørrelse60
anbefalt turtall3800 - 13000 min-¹
VE100 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.740,00
(NOK 17,40 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 658342774508
Utføring
BetegnelseCDR 50 SiC 80
Diameter50 mm
Kornstørrelse80
anbefalt turtall3800 - 13000 min-¹
VE100 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.720,00
(NOK 17,20 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 658342774512
Utføring
BetegnelseCDR 50 SiC 120
Diameter50 mm
Kornstørrelse120
anbefalt turtall3800 - 13000 min-¹
VE100 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.720,00
(NOK 17,20 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 658342774524
Utføring
BetegnelseCDR 50 SiC 240
Diameter50 mm
Kornstørrelse240
anbefalt turtall3800 - 13000 min-¹
VE100 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.720,00
(NOK 17,20 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 658342774703
Utføring
BetegnelseCDR 75 SiC 36
Diameter75 mm
Kornstørrelse36
anbefalt turtall2500 - 9000 min-¹
VE50 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.280,00
(NOK 25,60 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 658342774706
Utføring
BetegnelseCDR 75 SiC 60
Diameter75 mm
Kornstørrelse60
anbefalt turtall2500 - 9000 min-¹
VE50 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.180,00
(NOK 23,60 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 658342774708
Utføring
BetegnelseCDR 75 SiC 80
Diameter75 mm
Kornstørrelse80
anbefalt turtall2500 - 9000 min-¹
VE50 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.140,00
(NOK 22,80 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 658342774712
Utføring
BetegnelseCDR 75 SiC 120
Diameter75 mm
Kornstørrelse120
anbefalt turtall2500 - 9000 min-¹
VE50 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.110,00
(NOK 22,20 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Artikkelnummer: 658342774724
Utføring
BetegnelseCDR 75 SiC 240
Diameter75 mm
Kornstørrelse240
anbefalt turtall2500 - 9000 min-¹
VE50 stk.
Produktsikkerhet
NOK 1.110,00
(NOK 22,20 / Stk.)
eksl. NOK 449,00 frakt
Leveringstid 2 - 5 virkedager
Tilbehør
Vurderinger


Du har ikke angitt en vurdering
søkeord: Slipemidler, Slipemidler, Slipemidler, Slipeskive, Slipeskiver, Slipeskive, Slipeskive, Slipeskiver, slipe, Slipeskive, Skiver, Slipeskive, Slipeskiver, PFERD slipeblad, Ikkejern-metaller, Ikkejern-metaller, høylegert stål, fiberforsterket plast, plast, titan, verktøybygging, maskinbygging, formbygging, luftfartsindustri, romfartsindustri, motorreparasjon, beholderbygging, apparatbygging, CDR, oppspenningssystem CDR, PFERD COMBIDISC®, COMBIDISC, COMBIDISC®, PFERD, Roloc™, Lockit, Speed Lok TR, Power Lock type III, Fastlock-system B, Roll-On